Her skal dere få en skikkelig herlig oppskrift!
Denne ble til i går kveld, derav navnet Fredagsfudge:) Jeg har mange ganger sett at folk lager fudge med bare smeltet sjokolade og kokosmelk, derfor måtte jeg prøve meg på noe lignende, i en mer rå form selvsagt. Men jeg måtte jo også ha i litt supermat og kokosolje. Denne smaker kjempegodt!
1,5 dl økologisk kokosmelk
100 g. kakaomasse
2 ss kokosolje
1-2 ss yaconsirup
1 ss lucuma
1 ss kokospalmesukker
1 ss mesquite
1/2 ts vaniljepulver
1/2 ts himalayasalt
- Varm kokosmelken i en panne over svak varme. Den skal bli fingervarm, ikke mer (Ikke alle ingrediensene her er rå, men jeg vil ikke ødelegge næringsstoffene i de som er det, derfor fingervarm). Ta pannen vekk fra platen.
- Hakk opp kakaomassen i mindre biter og ha den opp i den fingervarme kokosmelken. Den vil smelte i melka, rør godt sammen.
- Ha i resten av ingrediensene og bland sammen.
- Hell i former og avkjøl i fryseren eller aller helst i kjøleskap natten over. Etter en times tid i fryseren hadde den ok konsistens til å spise (og var veldig kald). Men disse hadde definitivt best konsistens etter å ha vært i kjøleskapet natten over.
Tips1: Jeg brukte bare 1 ss yaconsirup, men det var ganske kraftig og mørk sjokoladesmak på denne selv om det er kokosmelk og søte pulver i. Derfor kan du ta i 1 ekstra skje yaconsirup om du vil.








Takk for herlig oppskrift :-)
Her renner det over av gode oppskrifter!! Takk, denne skal jeg prøve! :D
Det ser jo knallbra ut! :-)) Elsker å lese egenkomponerte oppskrifter!
Dette innlegget er på forsiden av Femelle.no! :)
Takk for et kjempegodt bidrag!
That looks soooo delicious!
ååh, denne har jeg utrolig lyst til prøve :D Ser så nammi ut!!
Jeg er litt ny til slike type ingredienser, og har to spørsmål om to av ingrediensene… Hva er mesquite og lucuma pulver? og hva annet enn fudge kan det brukes til?
Mesquite og lucuma er supermat, søtaktige pulver laget av hhv. fruktbelger og en frukt som vokser på trær. Disse kan også brukes i godiskuler, rå sjokolade og smoothies :) Søk i bloggen min for å lese mer om de, de har egne innlegg!